portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Świętokrzyskie (PB EKO) - sprawy osiedlowe » Forum » Zarządzanie osiedlem
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zarządzanie osiedlem

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
SRN1992 
   

Stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Kwi 12, 2017 8:31
Posty: 88
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Nie Lut 18, 2018 17:29    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Dawid deweloper mówił ze bedzie problem z parkowaniem jak się nie kupi miejsca swojego. Ludzie nie umieli uszanować żeby nie parkować pod klatkami w etapie II. Tak by mogli parkować wzdłuż bloku pod siatką i przed bramą. Nie umieli uszanować to teraz bedą parkować pod przedszkolem. Wszystko jest dla ludzi ale jak ktoś komuś robi pod górkę no to do kogo teraz pretensje? Ja mam swoje miejsce i chcę bez problemu parkować na swoim miejscu. Popieram to że stawiają te znaki bo jak ktoś komuś specjalnie stawia nawet jak się uwagę zwróci No to sorry.
Zwykly 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 27, 2015 19:22
Posty: 59
Skąd: Gdańsk-Świętokrzyska

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 10:13    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Ok Dawid, dzięki za sprostowanie. Mówiłem, że moje dane mogą być nieaktualne Smile

SRN1992 napisał:
Popieram to że stawiają te znaki bo jak ktoś komuś specjalnie stawia nawet jak się uwagę zwróci No to sorry.


Tylko, że te wszystkie znaki, które postawili załatwiłby praktycznie jeden (D-40), na który nie wyrażono zgody podczas głosowania. Koszt postawienia jednego/dwóch znaków, a 50-ciu różnych nieco się różni, a chyba już niedługo do takiej ilości znaków dobijemy. A jeszcze znajdź tyle słupków i miejsc, żeby je powciskać! Nie wspominam nawet o estetyce osiedla Smile
Marnotrawienie pieniędzy wspólnoty poziom-głupota, bo niestety ale są to głupio i niepotrzebnie wydane pieniądze. Może niewielkie, ale strach się bać, co by było przy podjęciu poważnych i niezbędnych inwestycji.
Tu nawet nie chodzi o zasadność i całą tą kłótnię o parkowanie.
Skoro zarząd tak bardzo się upierał przy zakazie parkowania itd. to wystarczyło wystosować wniosek o ponowne głosowanie o znak strefy zamieszkania. Ludzie mają więcej doświadczeń w tym temacie. Ponadto bez przeszkód można by dołączyć do głosowania drugą wspólnotę. W końcu ten temat również ich dotyczy. I zobaczyć, jaki będzie głos ludu, ponownie.
A tak zrobili samowolkę i obeszli głosowanie dookoła stawiając pierdyliard niepotrzebnych badziewi.
Się zirytowałem się Confused
SRN1992 
   

Stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Kwi 12, 2017 8:31
Posty: 88
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 11:10    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Z tymi znakami masz racje że lepiejby było jakby był jeden znak który by wszystko i jasno regulował. Zrobili tak jak chcieli, wyjmować wszystkie znaki teraz i stawiać ten jeden też bez sensu już pieniądze wydane i tak.
katarzyna.sz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Śro Maj 03, 2017 18:24
Posty: 20
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 12:28    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Jakaś Pani wyżej pisała, że jak nie ma wyraźnego znaku zakazu, to ona będzie sobie stawiać tam auto, bo wcale nie ma obowiązku czytać aktu notarialnego, w którym jest napisane, że zostawiając tam auto blokuje drogę pożarową....
Mam zatem wrażenie, że jednak na każdej ulicy powinien być bardzo jasny i wyraźny znak....
Asia.13 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Mar 31, 2017 17:33
Posty: 21
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 18:40    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Na naszym osiedlu powstaje małe "miasteczko ruchu drogowego", mamy więcej znaków pionowych niż na całej świętokrzyskiej.. brak słów
AniaW90 
   

Zaglądajacy


Wiek: 33
Dołączył: Pon Lis 16, 2015 20:48
Posty: 24
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 21:48    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

katarzyna.sz napisał:
Jakaś Pani wyżej pisała, że jak nie ma wyraźnego znaku zakazu, to ona będzie sobie stawiać tam auto, bo wcale nie ma obowiązku czytać aktu notarialnego, w którym jest napisane, że zostawiając tam auto blokuje drogę pożarową....
Mam zatem wrażenie, że jednak na każdej ulicy powinien być bardzo jasny i wyraźny znak....



Tak to już jest, samowolka ciągnie samowolkę. Albo na tym osiedlu dojdzie do jakiejś współpracy pomiędzy ludźmi, konstruktywnych ustaleń i demokratycznych wyborów jak jest lepiej, albo taka złośliwość będzie na porządku dziennym.

Nie martw się Kasiu, moje auto od dawna stoi tam gdzie powinno i nikomu życia nie utrudnia. "Poszkodowanym" idę na rękę, ale temu jak ktoś podejmuje decyzje za mnie i za moje pieniądze już nie, stąd żartobliwa złośliwość z mojej strony, którą traktujesz nad wyraz poważnie. Nie zmienia to jednak faktu, że z aktem notarialnym wieczorów w dalszym ciągu nie spędzam, a zgodnie z prawem na osiedlu można nadal parkować.

Na naszym osiedlu nie będzie aut, nie można zapalić papierosa, nie ma miejsca żeby usiąść, nie można rozmawiać pod oknami, istnieje plac zabaw widmo, nie można wypić piwa w letni wieczór, nie można włączyć głośniej muzyki bo policja gwarantowana, nawet pies chodzący po trawie stanowi problem (człowiek też). Ludzie awanturują się o krzywo skoszone trawniki i niedokładne odśnieżanie. Zamiast poprosić sąsiada żeby przestawił auto - robią zdjęcia, zamiast złapać za łopatę i trochę poodśnieżać jak jest potrzeba szukają winowajcy, zamiast skrzyknąć się i pomyśleć jak urozmaicić plac zabaw to słychać tylko krytykę i krytykę.

Dopóki nie powstanie wspólny dialog to nasze osiedle zamieni się w plac boju. Zresztą, na spotkanie wspólnoty większość idzie jak na wojnę (aż mi szkoda prowadzącego, biedny chłop). To jak tu z takim podejściem stworzyć społeczność?
katarzyna.sz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Śro Maj 03, 2017 18:24
Posty: 20
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 10:38    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Masz rację Aniu....

Mam nadzieję, że znajdziemy wyjście z parkingowego impasu oraz z wszystkich innych toczonych na tym osiedlu wojenek.
Asia.13 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Mar 31, 2017 17:33
Posty: 21
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 10:58    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Zdecydowanie zgadzam się z Panią Anną!
Lewadzki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Mar 21, 2017 19:05
Posty: 56
Skąd: Gdansk-Jasien

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 17:41    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Kupujac mieszkanie przeciez bylo wiadomo, ze miejsc parkingowych jako takich, poza tymi sprzedawanymi nie bedzie,wiec nie rozumiem tutaj polowy postow.
Mi tez jest ciezko, ze nie bedzie teraz gdzie chociazby gosci postawic, ale przed zakupem w eko o tym mowili.
A tak mamy tu burze uszczypliwosci... teraz jeszcze ciężej bedzie usłyszeć dzień dobry Wink
Lewadzki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Mar 21, 2017 19:05
Posty: 56
Skąd: Gdansk-Jasien

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 17:58    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Zreszta i tak nikt sobie nic z tych znakow nie robi Wink
nowa1599 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Lut 20, 2018 23:12
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 23:27    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Ja mam wrażenie że osoby które parkują w miejscach nie wyznaczonych do parkowania robia na złość (zachowanie dziecka -żenujące). Deweloper jasno powiedział nie kupi się miejsca to nie będzie gdzie zaparkować- myśleliście że coś za darmo będzie tutaj ? Zastanowiliście się dopiero kiedy trzeba zaparkować swoje auto ,,bo przecież nie mam gdzie zaparkować to postawie sobie tutaj a co tam” . Każdy kto kupił miejsce parkingowe ma prawo do swobodnego parkowania a nie ma się męczyć.
AniaW90 
   

Zaglądajacy


Wiek: 33
Dołączył: Pon Lis 16, 2015 20:48
Posty: 24
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Śro Lut 21, 2018 0:16    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

nowa1599 napisał:
Ja mam wrażenie że osoby które parkują w miejscach nie wyznaczonych do parkowania robia na złość (zachowanie dziecka -żenujące). Deweloper jasno powiedział nie kupi się miejsca to nie będzie gdzie zaparkować- myśleliście że coś za darmo będzie tutaj ? Zastanowiliście się dopiero kiedy trzeba zaparkować swoje auto ,,bo przecież nie mam gdzie zaparkować to postawie sobie tutaj a co tam” . Każdy kto kupił miejsce parkingowe ma prawo do swobodnego parkowania a nie ma się męczyć.


Zasadnicza większość posiada garaż/miejsca postojowe. Problem pojawia się tam gdzie do jednego mieszkania należą 2 czy więcej aut. Być może na początku inwestycji istniała opcja kupienia dwóch miejsc, ale potem już nie. Wiem, że ciężko zrozumieć tę perspektywę, gdy nie ma się potrzeby posiadania dwóch aut, ale czasami sytuacja rodzinna/życiowa do tego zmusza. Mamy na osiedlu rodziny prowadzące firmy, i dla nich auto nie jest dobrem luksusowym tylko koniecznym. Sami przekonaliśmy się, że zostawianie samochodu z dala od osiedla może być niebezpieczne - auto zostało zniszczone. Nikomu nie chodzi o to by uprzykrzać wjazd osobom, które mają miejsca postojowe, tylko o realia do normalnego korzystania w przestrzeni jak na standardowych osiedlach trójmiejskich. Jestem przekonana, że osoby którym tych miejsc brakuje, od razu kupiłyby takowe gdyby tylko powstała taka możliwość. Myślę także, że goście którzy przyjeżdżają autem o wysokiej wartości w odwiedziny czy też na noc, nie chcieliby zostawiać auta z dala od osiedla, a przy większej ilości gości ciężko o podmianki garażowe. Owszem, są strefy w których parkowanie jest idiotycznym rozwiązaniem, ale są i takie które nie kolidują i nie przeszkadzają nikomu.
Jakub_9991 
   

Stały bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Wto Paź 06, 2015 8:27
Posty: 74
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lut 21, 2018 11:20    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Dawid oraz Janusz jako jedyni wyszli z inicjatywą jak rozwiązać problem i to już jest naprawdę coś. Reszta, która nie ma gdzie zaparkować tylko narzeka, stosując irracjonalne argumenty.

Z założenia wygląda to tak, że nie można tam parkować, a mimo to nikt sobie nic z tego nie robił, zatem postawienie znaków było widocznie jedynym rozwiązaniem. I nie, nie chodzi tylko o komfort dla Osób, które parkują na miejscach do tego wyznaczonych, a argumentów jest kilka, np. mijanie się, wjazd służb, bezpieczeństwo, chęć wypakowania ciężkich rzeczy typu meble czy inny sprzęt (ostatnio musiałem nosić meble z miejsca parkingowego. Nie było to zbyt wygodne, zwłaszcza podczas manewrowania kartonami pomiędzy samochodami Very Happy) etc.

Zamiast narzekać, że ktoś zabrania czegoś co i tak jest zabronione to zapoznajcie się z planem Dawida i wypowiedzcie się na ten temat (na tym rozwiązaniu korzystają zarówno Osoby parkujące jak i wspólnota) lub zaproponujcie inne rozwiązanie.

Pozdrawiam Smile
nowa1599 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Lut 20, 2018 23:12
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lut 21, 2018 11:33    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Każdy z nas miał prawo do kupna zarówno garażu i miejsca postojowego Wiec jeżeli ma ktoś więcej niż 1 auto myśli o tym żeby kupić dwie opcje na raz( nie widzę w tym problemu)- tylko teraz argumenty niezasadne (bo jest więcej niż jedno auto to parkuje tutaj ). Ok rozumiem ze każdy z nas ma jakaś rodzine znajomych itp i ktoś może do niego przyjechać i zaparkuje na kilka godzin pod klatka jednego dnia spoko zrozumie się to ale napewno nie fakt ze auta które parkują pod klatka i w miejscach nie wyznaczonych do parkowania są ciagle zastawiane tymi samymi samochodami.
SRN1992 
   

Stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Kwi 12, 2017 8:31
Posty: 88
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Śro Lut 21, 2018 11:42    Temat postu: Re: Zarządzanie osiedlem

Dla mnie to jest chore że miejsce które służy do przejazdu osoby niektóre zrobiły sobie z tego dziki parking. Zamiast jakos się dogadać z ludźmi czy komuś to nie przeszkadza itp. A na forum biją pianę jakby za to płacili i im to się należy jak psu buda bo nie maja swojego miejsca... stoją znaki a widzę że niektórzy mózgi zostawiają w pracy. 15min postoju? Jeden Pan/Pani stoi od 8.
Co za ludzie mieszkają na tym osiedlu to ręce opadają. To co to mowić żeby ktoś komuś dzien dobry powiedział...
Odpowiedz do tematu Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama