portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Świętokrzyskie (PB EKO) - sprawy osiedlowe » Forum » Uszkodzenie auta
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Uszkodzenie auta

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
AniaW90 
   

Zaglądajacy


Wiek: 33
Dołączył: Pon Lis 16, 2015 20:48
Posty: 24
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Śro Lis 29, 2017 21:11    Temat postu: Uszkodzenie auta

Drodzy Mieszkańcy,

W okolicach 24-25 listopada pewna osoba bez pardonu uderzyła w moje auto zostawiając duży fragment uszkodzenia i wgniecenie. Niestety pod moim samochodem znalazł się także fragment samochodu winowajcy, co pozwoliło mi szybko znaleźć sprawcę.

Jeżeli jesteś jednym z naszych z sąsiadów to liczę na to, że weźmiesz odpowiedzialność za swoje manewry i chociaż przyznasz się i przeprosisz.

PS 1. Mieszkańcy niektórych parterowych mieszkań - przypominamy Wam, że zieleń pod Waszymi oknami nie jest Waszą własnością i nie macie prawa wyrzucać nas z tego terenu (sytuacja coraz częstsza).

PS 2. Kierowane również do tej samej grupy - jeżeli przeszkadzają Wam jakiekolwiek rozmowy pod klatką (normalnym głosem, dwóch osób) to pora kupić domek w lesie z dala od cywilizacji.

PS 3. Właściciele psów - sprzątanie po swoim pupilu jest Waszym obowiązkiem. Jeżeli brakuje Wam worków na odchody to zapraszam do klatki 31E. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, to na spotkaniu zarządu wymienimy wszystkie pieski zanieczyszczające osiedle według koloru i rasy i dopasujemy do właścicieli (a wiemy kto nie sprząta Wink)

PS 4. Drodzy Samozwańczy Szeryfowie bramy wjazdowej - już trzykrotnie miałam sytuacje, że podczas wjazdu na osiedle i spotkania się w bramie z kierowcą wyjeżdżającym, kierowca próbował wymusić na mnie wycofanie na wstecznym do końca drogi wjazdowej, bo TO ON JEST SZERYFEM OSIEDLA i nie może cofnąć o pół metra, aby mnie wpuścić. a) jest to absurd b) jest to wiocha (a już w ogóle względem kobiety).

PS 5. Drogi Zarządzie, chcielibyśmy mieć wiedzę na temat Waszych postanowień i pomysłów, ponieważ do teraz nie rozumiemy, dlaczego przegłosowana przez nas uchwała na spotkaniu, została zmieniona. Zastanawiamy się czy to może Wasze celowe działania w celu odwołania zarządu, ponieważ nie chce Wam się działać w naszym imieniu, czy to może Wasza indywidualna ocena sytuacji. Nie da się ukryć, że na naszej drodze wjazdowej jest więcej znaków niż na całej ulicy Świętokrzyskiej. Są to zbędne działania, gdyż wystarczyło wymienić jeden znak (STREFA RUCHU -> STREFA ZAMIESZKANIA). Komu potrzebne dodatkowe koszty w postaci kilku znaków? Mam nadzieje, że na najbliższym spotkaniu znajdziecie więcej odwagi i chęci by porozmawiać ze wspólnotą.
SRN1992 
   

Stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Kwi 12, 2017 8:31
Posty: 88
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 9:43    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

Uszkodzenie auta: skoro masz sprawcę to po co piszesz tutaj? Jakby miał chęć to odrazu by zostawił kartkę ze uderzył auto. Wydaje mi się że szukasz kogoś kto się do tego przyzna( nie popieram takiego czegos jak ktoś uderzył powinniej zostawić kartkę tym bardziej na osiedlu), a jeżeli masz pewnego sprawcę trzeba było zostawić mu kartkę z informacja ze chcesz załatwić sprawę bez policji.
Niedługo skończy się problem z wjazdem na osiedle. Stoi tam znak zakaz parkowania i podobno obowiązuje na całym osiedlu oprócz miejsc postojowym tak tłumaczyła Pani z Erty.
I oczywiście ze po swoich pupilach powinnismy sprzątać przynajmniej na osiedlu bo po roku czasu nie chce wiedzieć jak to bedzie wygladac tym bardziej że są małe dzieci na osiedlu.
AniaW90 
   

Zaglądajacy


Wiek: 33
Dołączył: Pon Lis 16, 2015 20:48
Posty: 24
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 11:33    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

SRN1992 napisał:
Uszkodzenie auta: skoro masz sprawcę to po co piszesz tutaj? Jakby miał chęć to odrazu by zostawił kartkę ze uderzył auto. Wydaje mi się że szukasz kogoś kto się do tego przyzna( nie popieram takiego czegos jak ktoś uderzył powinniej zostawić kartkę tym bardziej na osiedlu), a jeżeli masz pewnego sprawcę trzeba było zostawić mu kartkę z informacja ze chcesz załatwić sprawę bez policji.
Niedługo skończy się problem z wjazdem na osiedle. Stoi tam znak zakaz parkowania i podobno obowiązuje na całym osiedlu oprócz miejsc postojowym tak tłumaczyła Pani z Erty.
I oczywiście ze po swoich pupilach powinnismy sprzątać przynajmniej na osiedlu bo po roku czasu nie chce wiedzieć jak to bedzie wygladac tym bardziej że są małe dzieci na osiedlu.


Piszę tutaj, by zrobiło się tej osobie najzwyczajniej głupio. Jak widać nie miała chęci zrekompensować się w żaden sposób, nawet poprzez zostawienie kartki.

Zakazy na całym osiedlu są słabym pomysłem, droga wjazdowa spokojnie mogła pozostać strefą parkowania. Nawet goście nie będą mogli stanąć, czy dostawcy.
Olu111 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Paź 26, 2017 18:02
Posty: 12
Skąd: Swietokrzyska gdansk

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 12:14    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

Chyba jakiś żart z tym wjazdem... to on/ona ma swój prawy pas zajęty więc łachy nie robi że cofa 😂. Zaciągnełabym ręczny i czekała aż się może domyśli Wink szczególnie jeżeli dochodzi do takiej sytuacji już przy brami wjazdowej.. oczywiście wyłączenie drogi dojazdowej do absurd.. ale cóż ... P.Spowiodzenia w złapaniu sprawcy!!
SRN1992 
   

Stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Kwi 12, 2017 8:31
Posty: 88
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 14:27    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

Może i mogłaby zostać do parkowania tylko weźmy pod uwagę bezpieczeństwoi po drugie ludzie zdenerwowali się tym ze ten co nie ma miejsca nie umie uszanować tego ze jak mu sie zwróci uwagę ze utrudnia wyjazd i mógłby parkować np obok bloku 27 przy bramie plus odcinek wjazdu na osiedle.
Same te osoby są sobie winne bo oni musza ustać pod klatka swoją... cieżko jest przejść kilkanaście metrów. Wiec teraz bedą mieli jeszcze dalej do przejścia bo spod przedszkola albo za ulicy.
A jak przyjedzie jakiś dostawca włącza awaryjne i idzie do budynku ewentualnie chyba ze np kurier z dużą paczka to chyba nic nikomu sie nie stanie jak wjedzie na osiedle i na 5min ustanie na tym zakazie...
katarzyna.sz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Śro Maj 03, 2017 18:24
Posty: 20
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 15:25    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

SRN1992 napisał:
Może i mogłaby zostać do parkowania tylko weźmy pod uwagę bezpieczeństwoi po drugie ludzie zdenerwowali się tym ze ten co nie ma miejsca nie umie uszanować tego ze jak mu sie zwróci uwagę ze utrudnia wyjazd i mógłby parkować np obok bloku 27 przy bramie plus odcinek wjazdu na osiedle.
Same te osoby są sobie winne bo oni musza ustać pod klatka swoją... cieżko jest przejść kilkanaście metrów. Wiec teraz bedą mieli jeszcze dalej do przejścia bo spod przedszkola albo za ulicy.
A jak przyjedzie jakiś dostawca włącza awaryjne i idzie do budynku ewentualnie chyba ze np kurier z dużą paczka to chyba nic nikomu sie nie stanie jak wjedzie na osiedle i na 5min ustanie na tym zakazie...


szczerze mówiąc, to parkowanie obok bloku 27 i na drodze dojazdowej wg mnie jest również mega słabe i powoduje sytuacje kolizyjne i zagrażające bezpieczeństwu....
SRN1992 
   

Stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Kwi 12, 2017 8:31
Posty: 88
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 16:12    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

Niestety jest tzn było. Bo jest zakaz parkowania przed brama i na osiedlu tak słyszałem od erty. Wiec nie ma co gdybać bo już sprawa została załatwiona.
Jakub_9991 
   

Stały bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Wto Paź 06, 2015 8:27
Posty: 74
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 19:18    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

Mi tez jakiś czas temu ktoś przerysował zderzak, gdy samochód stał na miejscu parkingowym i oczywiście nie był na tyle odważny żeby zostawić kartkę lub cokolwiek(swoją droga cały czas zastanawiam się jak to zrobił)

Z drugiej jednak strony, jeśli z drogi robi się parking to niestety tak się pozniej dzieje. Pisałem już kiedyś ze widziałem co wyprawia kierowca śmieciarki żeby dojechać do wiaty, a nie mowie o chociażby dostawie mebli czy czegokolwiek innego. trzeba je będzie nosić spod intermarche bo nie ma opcji żeby jakiś dostawczak się zatrzymał ze względu na wiecznie obstawiona 17 samochodami jedna stronę drogi...

Co do drogi dojazdowej, niby nie przeszkadza, ale znacznie utrudnia. Z dwa razy miałem sytuacje gdy wyjeżdżałem za kimś z osiedla i samochod przede mną czekał przy świętokrzyskiej aby wyjechać, a ja stojąc za nim blokowałem już drogę, ponieważ po prawej stronie stały samochody. Nagle ze świętokrzyskiej wjeżdża samochód i spotykamy się na przeciw siebie, a brama zamknięta... co wtedy? Ja cofam otwierając ponownie bramę, czy ten stojący na przeciw ma wracać na Świętokrzyska? Kiedyś zatrzymałem się tuż za brama, a ta zaczęła się zamykać. Co robimy w takim przypadku?

Reasumując, na drodze dojazdowej stoi 28 znaków a na osiedlu nie ma żadnego, który zakazałby parkowania i w końcu ułatwił mi oraz innym osobom wjazd na swoje miejsce parkingowe na raz lub przodem bez konieczności dojeżdżania do samego krawężnika, aby przejechały inne samochody. Wychodzi na to, ze Osoby z naziemnymi miejscami parkingowymi sa bardziej poszkodowani niż Ci, którzy stają sobie wzdłuż klatek. Gdzie logika?
SRN1992 
   

Stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Kwi 12, 2017 8:31
Posty: 88
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 19:33    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

Popieram w 100% Pana.
Odbierając pilot od erty i przy okazji zamienieniu kilku zdań z jedna z Pań powiedziała mi że raz śmieci nie były odbierane przez tydzień czasu bo śmieciarka nie miała jak podjechać.
Podobno znak który stoi przed sama brama pokazuje ze nie można parkować na osiedlu oprócz miejsc parkingowych które są oznaczone. Na koniec dodała jeżeli zadzwoni się do straży miejskiej oni bedą interweniować z takimi którzy parkują poza oznaczonymi miejscami.
AniaW90 
   

Zaglądajacy


Wiek: 33
Dołączył: Pon Lis 16, 2015 20:48
Posty: 24
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 0:11    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

SRN, życzę Ci byś całe życie wraz ze swoją rodziną radził sobie z jednym autem, i aby foteliki dziecięce były dla Twojej żony wyjątkowo lekkie. W końcu spacerek spod przedszkola z fotelikiem i zakupami to czysta przyjemność. Smile

PS. Ja wybuliłam za garaż dwa razy więcej, a niestety nie da się w nim nawet drzwi otworzyć by cokolwiek wypakować, o foteliku nie wspominając. A Ty narzekasz, że musisz w lusterka zerknąć podczas parkowania.
PS2 Kupiliśmy ostatni dostępny garaż.
PS3 Chętnie kupię miejsce parkingowe.
SRN1992 
   

Stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Kwi 12, 2017 8:31
Posty: 88
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 8:10    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

Nikt nikomu nie mowi żeby szedł od przedszkola z zakupami jakby Pani czytała inne tematy to była rozmowa że żaden problem jeśli ktoś podjedzie sobie pod klatkę zrzuci zakupy a pózniej przeparkuje swoje auto.
Po drugie co do garaży fakt są wąskie ale wystarczy jedna strona podjechać pod sama ścianę to od strony kierowcy można otworzyć dość szeroko drzwi.
Kolejna rzecz to przed zakupem była przedstawiana sprawa z parkingiem.
AniaW90 
   

Zaglądajacy


Wiek: 33
Dołączył: Pon Lis 16, 2015 20:48
Posty: 24
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 8:37    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

SRN1992 napisał:
Nikt nikomu nie mowi żeby szedł od przedszkola z zakupami jakby Pani czytała inne tematy to była rozmowa że żaden problem jeśli ktoś podjedzie sobie pod klatkę zrzuci zakupy a pózniej przeparkuje swoje auto.
Po drugie co do garaży fakt są wąskie ale wystarczy jedna strona podjechać pod sama ścianę to od strony kierowcy można otworzyć dość szeroko drzwi.
Kolejna rzecz to przed zakupem była przedstawiana sprawa z parkingiem.


To zawołam Cie do opieki jak wypakuje dziecko i pojadę odstawić auto.

W garażu da się otworzyć drzwi żeby wysiąść, nie na tyle by wykonać jakiekolwiek większe manewry.

A odnośnie sprawy z parkingiem to nam powiedziano, że będą jeszcze "na spokojnie" miejsca parkingowe poza wyznaczonymi "jak to na każdym osiedlu". Po okresie mieszkania we wrzeszczu, w miejscach gdzie czasami trzeba było parkować na dachu, bo kamienice parkingów nie mają, nie spodziewałam się pomysłu na ustawę, które pozwoli na zaparkowanie 7 aut pod blokiem - "bo ja kupiłem, a Ty się męcz!". A w rzeczywistości jest tak: "Bo ja zdążyłem kupić, a Ty nie, więc będę se jeździł po osiedlu jak król".
SRN1992 
   

Stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Kwi 12, 2017 8:31
Posty: 88
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 11:34    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

Polska to taki kraj jak czegos nie masz na papierze to nie ma co wierzyć a tym bardziej deweleperowi. A teraz do kogo ma Pani pretensje? Widziała Pani osiedle przed zakupem garaż napewno tak samo. Jeżeli ma Pani dwa auta to powinno sie pomyśleć że mam jedno miejsce i gdzie postawie drugie auto. Jeżeli ma Pani jedno auto to po co Pani nosi codziennie fotelik dla dziecka?
Skoro Pani mówi ze to żaden problem jak ktoś zaparkuje pod klatka to moze niech Pani ustanie pod garażem przecież dużo miejsca jest.
A co do tego ze zdążyłem kupić to były 3 ostanie mieszkania do wyboru i było miejsce postojowe i garaż. Ostatnio jak było spotkanie mieszkańców jeden Pan mówił ze jedno miejsce postojowe jest jeszcze na sprzedaż czy zostało sprzedane nie wiem. Wiec proszę by Pani nie miała pretensji do ludzi którzy kupili czy to garaż czy miejsce postojowe że chcą parkować komfortowo a nie budzić się rano i patrzeć przez okno czy uda mu sie wyjechac bo Pan/Pani zaparkował auto pod klatką a obok zaparkowali blisko. Nie każdy jest mistrzem kierownicy.
katarzyna.sz 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Śro Maj 03, 2017 18:24
Posty: 20
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 12:17    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

AniaW90 napisał:
SRN1992 napisał:
Nikt nikomu nie mowi żeby szedł od przedszkola z zakupami jakby Pani czytała inne tematy to była rozmowa że żaden problem jeśli ktoś podjedzie sobie pod klatkę zrzuci zakupy a pózniej przeparkuje swoje auto.
Po drugie co do garaży fakt są wąskie ale wystarczy jedna strona podjechać pod sama ścianę to od strony kierowcy można otworzyć dość szeroko drzwi.
Kolejna rzecz to przed zakupem była przedstawiana sprawa z parkingiem.


To zawołam Cie do opieki jak wypakuje dziecko i pojadę odstawić auto.

W garażu da się otworzyć drzwi żeby wysiąść, nie na tyle by wykonać jakiekolwiek większe manewry.

A odnośnie sprawy z parkingiem to nam powiedziano, że będą jeszcze "na spokojnie" miejsca parkingowe poza wyznaczonymi "jak to na każdym osiedlu". Po okresie mieszkania we wrzeszczu, w miejscach gdzie czasami trzeba było parkować na dachu, bo kamienice parkingów nie mają, nie spodziewałam się pomysłu na ustawę, które pozwoli na zaparkowanie 7 aut pod blokiem - "bo ja kupiłem, a Ty się męcz!". A w rzeczywistości jest tak: "Bo ja zdążyłem kupić, a Ty nie, więc będę se jeździł po osiedlu jak król".


Pani Aniu, bardzo szanuję to, że ma Pani dziecko, które przewozi Pani w foteliku. Sytuacja wygląda jednak tak, że Pani jak i inni mieszkańcy parkując w miejscach do tego niewyznaczonych - utrudniają innym poruszanie się po osiedlu, ale przede wszystkim zagraża to bezpieczeństwu. Już pojawiają się wpisy o porysowanych samochodach (w tym Pani własny), a może być jeszcze gorzej! Pani jako matce powinno zależeć na bezpieczeństwie najbardziej.

Skoro jest Pani w posiadaniu jednego garażu - proponuję Pani korzystać z niego (dziecko wraz z fotelikiem oraz zakupy można wypakować przed wjazdem do garażu). Natomiast osobę z Pani gospodarstwa domowego, która użytkuje drugie auto wysłać na którykolwiek pobliski parking.

Bardzo proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka i nie nazywać wszystkich "królami". Jestem Pani sąsiadką, posiadam naziemne miejsce parkingowe i mam prawo oczekiwać od sąsiadów, że nie będą mi zastawiali samochodu, albo bramy wyjazdowej, prawda?

Co do innej kwestii, którą Pani poruszyła - ma pani rację. Osoby mieszkające na parterach nie są właścicielami trawników pod ich oknami, więc nie mają prawa nikogo wyganiać. To jednak, czy dana osoba umie zachować kulturę osobistą przebywając pod czyimiś oknami (szczególnie wieczorami/ nocą), świadczy jedynie o niej samej.


Pozdrawiam Smile
Jakub_9991 
   

Stały bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Wto Paź 06, 2015 8:27
Posty: 74
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 13:40    Temat postu: Re: Uszkodzenie auta

Uwierzcie, że miejsca parkingowe tez nie są nie wiadomo jak szerokie, żeby sobie swobodnie manewrować np. z zakupami.

Podam przykład, aby mniej więcej zobrazować Wam problem:
Jak pada deszcz albo śnieg to wypakowywanie bagażnika w moim przypadku wygląda następująco. Dojeżdżam do połowy mojego miejsca (o ile żaden samochód nie jedzie akurat w stronę swojego garażu - wtedy muszę wjechać a następnie wyjechać), udaje się w stronę bagażnika, aby wyjąć wszystkie rzeczy
i na 2 lub 3 razy noszę wszystko pod klatkę żeby się nie pobrudziło lub nie zmokło (Niestety nie mogę tego uczynić w momencie podjechania pod krawężnik, bo żal mi tego krzaczka, który sobie rośnie za moim miejscem parkingowym Sad). Następnie wracam do samochodu i dopiero wtedy podjeżdżam pod krawężnik bo jak stanie taki as, wspominanym jakiś czas temu srebrnym fiatem to muszę podjechać do końca miejsca, aby w ogóle umożliwić przejazd innym Sąsiadom.

Dodam, że są różne sytuacje jak np. te podane przez Anię, kiedy trzeba wyciągnąć Dziecko z fotelikiem czy tez większe zakupy etc, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i na pewno nikt nie będzie miał o to pretensji.
Sami widzieliście co się czasami wyprawia i jak niektórzy potrafią stanąć blokując dojazd czy tez bramę..
A jak widzę jak ktoś parkuje wzdłuż klatek, pół metra od chodnika to się tylko modlę, żeby nic się nie stało, bo nie ma najmniejszych szans, żeby przejechał np. samochód straży pożarnej...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama